rok ukończenia

2015

miejsce realizacji

Poznań

Inwestor

Agrobex

Kategoria inwestycji

Realizacje mieszkaniowe

O inwestycji Budowa budynków wielorodzinnych, ul. Wilczak

Inwestycja deweloperska Agrobex sp. z o.o.

W Poznaniu u zbiegu ulic Serbskiej oraz Wilczak (Winogrady) powstał zespół wielorodzinnych budynków mieszkalnych z częścią usługową na terenie osiedla. Pod całą inwestycją znajduje się podziemna hala garażowa, w której łącznie zlokalizowano 500 miejsc postojowych, komórki lokatorskie oraz stanowiska postoju rowerów.

Budynki w niskiej, sześciokondygnacyjnej zabudowie charakteryzują się nowoczesną konstrukcją, przestronnymi balkonami lub loggiami na piętrach oraz ogródkami na parterze. Na terenie osiedla zlokalizowane są 2 place zabaw. Każdy z budynków wyposażony jest w dźwig oraz instalację fotowoltaiczną, obsługującą części wspólne nieruchomości.

 

Inwestycję realizowano w 5 etapach (łącznie 544 mieszkania):

I etap – budynek D – 39 mieszkań i E – 45 mieszkań

II etap – budynek F – 124 mieszkania

III etap – budynek C – 78 mieszkań (zakończenie 2017)

IV etap – budynek B – 152 mieszkania (zakończenie 2019)

V etap – budynek A – 106 mieszkań (zakończenie 2020)

Dokonana została także modernizacji budynku Starej Spalarni, a w budynku 20F znalazło się 5 lokali usługowych.

 

Lokalizacja

Ul. Wilczak 20, Poznań
Lokalizacja tej nieruchomości umożliwia dogodny dojazd do centrum oraz innych dzielnic miasta. Dzięki temu, dla mieszkańców osiedla, Poznań staje się bardziej dostępny i to zarówno samochodem jak i komunikacją miejską.
W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe linii (72 i 85) oraz tramwajowe (linii nr 3). Atrakcyjność lokalizacji tej nieruchomości niewątpliwie podnosi dobry dojazd do centrów handlowych (Plaza, Pestka, Galeria Malta, Posnania) położony nieopodal supermarket z bogato wyposażonym pasażem handlowym, sklep Aldi oraz bliskość terenów spacerowych i rekreacyjnych (Park Cytadela, Park Szelągowski, tereny nad Wartą).