◂ Wróć do listy

18/11/2022

Sala gimnastyczna w Zielonej Górze – przekazanie budynku

Sala Internet 116 - Agrobex Budowa

Po zakończeniu prac to właśnie przekazanie budynku jest najbardziej emocjonującym elementem budowy każdej inwestycji. Nie inaczej było także w przypadku budowy Sali Gimnastycznej przy Zespole Edukacyjnym nr 10 w Zielonej Górze!

Oficjalne otwarcie budynku zainaugurowała pierwsza szkolna olimpiada, pokazująca zdolności sportowe zielonogórskich uczniów i udowadniająca, jak bardzo potrzebny był taki obiekt w okolicy.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, oświaty, kultury oraz samorządowcy, nauczyciele i młodzież szkolna.

Jak podkreślają pracownicy placówki sala gimnastyczna to dla uczniów i nauczycieli ogromne ułatwienie, bowiem do tej pory musieli oni dojeżdżać na zajęcia wychowania fizycznego do innych szkół, co zabierało dużo czasu i energii.

Nowy obiekt zawiera pełnowymiarowe boisko do koszykówki i siatkówki, a także obszerną trybunę dla publiczności. Oprócz tego w budynku znalazły się szatnie z toaletami i natryskami oraz multimedialna biblioteka. Nowa hala wyposażona została w windę, aby mogła służyć także uczniom i pracownikom z niepełnosprawnościami. Dużą zaletą inwestycji jest także łącznik, dzięki któremu uczniowie nie muszą wychodzić z budynków szkolnych, by wziąć udział w lekcjach wychowania fizycznego.