rok ukończenia

2022

miejsce realizacji

Swarzędz

Inwestor

Gmina Swarzędz

Kategoria inwestycji

Biura i hotele

O inwestycji Rozbudowa i przebudowa budynku użyteczności publicznej, ul. Św. Marcin

Inwestor: Gmina Swarzędz

Opis inwestycji

Przedmiotem inwestycji było wykonanie rozbudowy w wolnej przestrzeni pomiędzy budynkami istniejącymi, nadbudowy części dwukondygnacyjnej budynku istniejącego Hotelu do 3 kondygnacji oraz przebudowa obu istniejących obiektów wraz z dostosowaniem ich do planowanego układu funkcjonalnego. W wyniku prac powstał jeden wolnostojący budynek administracyjny Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu. Istniejące obiekty pełniły funkcję hotelową oraz biurowo-techniczną.

Po adaptacji budynek w całości jest budynkiem biurowym, funkcjonalnie podzielonym na dwa obiekty: główna część budynku oraz część biurowo-sanitarna i niezależnie funkcjonujące szatnie na parterze, od strony boiska, dostępne bezpośrednio z zewnątrz budynku.

Na parterze znajduje się miejsce na garaż jednostanowiskowy oraz magazyn sprzętu ZGK, nowe pomieszczenia na piętrze 1 połączono funkcjonalnie z głównym budynkiem biurowym, natomiast pomieszczenia na piętrze 2 połączono funkcjonalnie z budynkiem biurowo-sanitarnym. W komunikacji przy holu głównym zaprojektowano windę, umożliwiającą dostęp do każdej kondygnacji osobom z niepełnosprawnościami.

Dwukondygnacyjna część budynku została nadbudowana o fragment klatki schodowej oraz salę sesyjną z holem komunikacyjnym. Całość powstałego obiektu została przebudowana na potrzeby pomieszczeń biurowych Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz. Na parterze zlokalizowano pomieszczenia techniczne, biurowe związane z bezpośrednią obsługą klienta oraz zespół pomieszczeń dla Stowarzyszeń działających na terenie Gminy (od strony północnej), które dzięki osobnemu wejściu, mogą funkcjonować niezależnie od reszty budynku. Piętro 1 stanowią pomieszczenia biurowe z węzłami sanitarnymi. W części szczytowej północnej zlokalizowano salę konferencyjną z pomieszczeniami towarzyszącymi. Na piętrze 2 poza pomieszczeniami biurowymi w części szczytowej północnej zlokalizowano salę sesyjną, a w części szczytowej południowej zaplecze szatniowe dla Zakładu Gospodarki Komunalnej.

 

Lokalizacja

ul. Św. Marcin, Swarzędz