◂ Wróć do listy

07/02/2024

Agrobex sponsorem Dni Inżyniera Budownictwa

budma24 1 - Agrobex Budowa

W dzisiejszym świecie dynamicznych zmian i nieustającego postępu w inżynierii budownictwa, istotne jest, aby firmy z branży aktywnie uczestniczyły w rozwijaniu i wspieraniu społeczności inżynierskiej. Agrobex jako lider w dziedzinie budownictwa, promujący innowacje oraz wspierający rozwój edukacji zawodowej został sponsorem dwudniowej konferencji „Dni Inżyniera Budownictwa”, organizowanej przez Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, podczas Targów Budma 2024 w Poznaniu.

Konferencja „Dni Inżyniera” to dwudniowe wydarzenie skupiające ekspertów i prezentujące najnowsze osiągnięcia, wyzwania oraz innowacje w branży inżynierii lądowej. Skierowane jest zarówno do profesjonalistów pracujących w zawodzie oraz do młodych inżynierów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki i planują rozwój swojej kariery zawodowej.

Pierwszy dzień konferencji był skoncentrowany na szerokim spektrum tematów dotyczących rewitalizacji osiedli zbudowanych z wielkiej płyty, możliwości ich nadbudowy oraz modernizacji balkonów. Ważnym aspektem omawianym podczas konferencji było dostosowanie istniejących budynków wielkopłytowych do europejskich standardów efektywności energetycznej oraz kierunki transformacji sektora ciepłownictwa systemowego. Poruszono również zagadnienia związane z bezpieczeństwem publicznym w kontekście rozwoju elektrowni jądrowych oraz obciążenia wybuchem. Drugi dzień był skierowany do wszystkich zainteresowanych zdobyciem wiedzy na temat uprawnień budowlanych. Przygotowano cykl prelekcji adresowanych do uczniów techników o profilu budowlanym z terenu całego województwa.

Wspieranie takich wydarzeń jest wyrazem naszego zaangażowania w rozwój branży oraz wsparcia dla profesjonalistów, którzy każdego dnia kształtują nasze otoczenie. To świetna okazja do spotkania z ekspertami, wymiany wiedzy i doświadczeń, co jest kluczowe dla rozwoju zawodowego i innowacyjności. Mieliśmy także możliwość spotkania z młodymi technikami oraz inżynierami, których zapraszaliśmy do udziału w organizowanym przez nas co roku programie stażowym.