◂ Wróć do listy

19/08/2022

Prawidłowa wentylacja pomieszczeń, czyli jak zadbać o dopływ świeżego powietrza

agrobex artykul 2 - Agrobex Budowa

Właściwa wentylacja nie tylko pozwala na usuwanie z domu dwutlenku węgla i innych toksycznych gazów, ale także zapewnia możliwość doprowadzenia świeżego powietrza. Prawidłowo działający wentylator w znacznym stopniu wpływa na wilgotność powietrza w pomieszczeniach, a także na ich temperaturę.

Szczelne domy

Przepływ powietrza w obie strony musi być sprawny, ponieważ właściwa wentylacja pomieszczeń jest niezbędna dla uzyskania jak najlepszych warunków życia – zwłaszcza w przypadku dużych budynków. Brak szczelności okien powoduje wkradanie się do domu wilgotnego powietrza, które może przyczynić się do powstawania grzyba.

Grzyb, pleśń na ścianach

Zarodniki grzybów i bakterie mogą powodować różne choroby, takie jak alergiczny nieżyt nosa, astma, a nawet zapalenie płuc. Istnieje wiele rodzajów grzybów i pleśni, które mogą szkodzić naszemu zdrowiu. Wentylacja jest jednym z kluczowych kroków zapobiegających niechcianym wykwitom w naszych domach.

Zalety wentylacji

Wentylacja mechaniczna jest podstawowym rozwiązaniem i zapewni odpowiedni mikroklimat w domu. Zmniejszy ona również ilość zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach. Jest to również efektywne rozwiązanie pod względem zużycia energii, a w upalne dni zmniejsza temperaturę w mieszkaniu.

Jak zadbać o świeże powietrze

Naszą sugestią jest przewietrzenie pomieszczeń przynajmniej raz lub dwa razy dziennie. Można to zrobić rano albo przed pójściem spać. Przy niewentylowanym pomieszczeniu powietrze może ulec zanieczyszczeniu, wzrośnie wilgotność, a temperatura w okresie letnim stanie się uciążliwa.

Jeśli zainteresował Was ten temat, zapraszamy serdecznie do zapoznania się z całością artykułu „Prawidłowa wentylacja pomieszczeń, czyli jak zadbać o dopływ świeżego powietrza” z Eura-tech.