◂ Wróć do listy

19/08/2022

Renowacja balustrady balkonowej

agrobex artykul 3 - Agrobex Budowa

Jeżeli chcemy utrzymać balustradę w dobrym stanie, należy ją regularnie konserwować. Jak się za to zabrać i na co zwrócić szczególną uwagę? Zebraliśmy dla Was garść najważniejszych informacji!

Kiedy balustrada wymaga renowacji?

Jeśli chcesz, aby Twoja balustrada była trwała, zadbaj o jej coroczne i terminowe czyszczenie. Gdy zauważysz pierwsze uszkodzenia przez rdzę lub odpryski farby, to znak, że pora się tym zająć. Procesu renowacji nie powinno się odwlekać. Szybka reakcja w dłuższej perspektywie pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Narzędzia potrzebne do renowacji balustrady balkonowej

Cały proces renowacji balustrady balkonowej może trwać od jednego do kilku dni, w zależności od zakresu uszkodzeń, koniecznych przygotowań oraz jej wielkości. Przed przystąpieniem do tego zadania powinniśmy zaopatrzyć się w:
• drucianą szczotkę,
• papier ścierny,
• preparat, który ułatwia usuwanie starych farb z powierzchni metalowych,
• antykorozyjną farbę do metalu.

Renowacja balustrady balkonowej w trzech krokach

Pamiętajmy, aby dobrze zabezpieczyć przestrzeń balkonu przed zabrudzeniami i zniszczeniami podczas wykonywanych prac. Dbajmy przy tym o swoje bezpieczeństwo, zakładając rękawice, robocze buty, a także ochronne okulary.

Etap 1. Usunięcie rdzy i starej farby

Jeśli farba jest prosta w usunięciu np. gdy powstały na niej pęcherze spowodowane rdzą wystarczy użyć szczotki z miedzianym włosiem. Jeżeli natomiast trzyma się nieco mocniej, lepiej sprawdzi się twardsza szczotka mosiężna lub stalowa. Dobrym sposobem jest również zastosowanie specjalnego preparatu do usuwania starych powłok malarskich z powierzchni metalowych.

Etap 2. Czyszczenie balustrady

Przed podjęciem się malowania należy pozbyć się wszelkich pozostałości farby oraz kurzu. Pomocna będzie zmiotka oraz wilgotna ściereczka. Gdy pozbędziemy się zanieczyszczeń, trzeba odczekać do całkowitego wyschnięcia powierzchni balustrady.

Etap 3. Malowanie balustrady

Najlepszym wyborem będzie farba, która zabezpieczy naszą balustradę – najlepiej sprawdzą się te zewnętrzne antykorozyjne. Chcąc uzyskać jak najlepszy rezultat, w szczególności skupmy się na miejscach, które wcześniej pokrywała rdza. Jeśli zainteresował Was ten temat, zapraszamy serdecznie do zapoznania się z całością artykułu  Renowacja balustrady balkonowej” z portalu „Szpachelka”.