◂ Wróć do listy

26/07/2023

Podpisanie umowy z SIM „KZN – Lubuskie Trójmiasto” Sp. z o.o.

slajder aktualnosci 01 1 - Agrobex Budowa

21 lipca w Urzędzie Miasta Zielona Góra podpisaliśmy umowę ze spółką SIM KZN Lubuskie Trójmiasto na budowę bloków wielorodzinnych w Zielonej Górze.

Zakres robót obejmie budowę czterech wielorodzinnych budynków mieszkalnych. W ramach tej inwestycji powstaną 104 mieszkania komunalne, wykończone „pod klucz”, czyli wyposażone w łazienki i kuchnie, gotowe do wprowadzenia „od zaraz”. Wartość tej inwestycji wynosi ponad 48 mln złotych, a przewidziany czas jej realizacji to 2 lata. Mieszkania będą skierowane do osób, które z różnych względów nie mogą otrzymać kredytu hipotecznego, ale stać je na opłacanie czynszu. Mają być odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie na mieszkania komunalne w regionie.

Możliwość realizacji tego projektu jest dla nas ważna, jako że jest to pierwszy projekt prowadzony w takiej konstrukcji prawnej, przez spółkę realizującą budownictwo społeczne – Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „KZN Lubuskie Trójmiasto”, której wspólnikami są Krajowy Zasób Nieruchomości Miasto Zielona Góra, Gmina Czerwieńsk, Gmina Świdnica, Miasto Nowa Sól, Gmina Nowogród Bobrzański i Gmina Otyń.